Lekcie

Kurzy / nábory / cvičenia / školenia / workshop

Dátum konania: 07.11.2019 - 14.11.2019

Dĺžka 1 lekcie: 360 min.


Level:

začiatočník

Veková skupina:

deti 0-6r

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 6


Popis a špecifikácia:

Kurz správnej manipulácie s bábätkom

 

Obsah kurzu : 

* správna manipulácia a nosenie bábätka do jedného roka v zmysle jeho psychomotorického vývoja - vplyv nesprávnej maniulácie na vývoj bábätka

* nácvik manipulácie a polôh pri nosení bábätka - zdvíhanie, pokladanie bábätka, správne úchopy medzi rodičmi, polohy na odpočinok a na aktívny pohyb

* stimulácia psychomotorického vývoja bábätka do jedného roka

* odhalenie odchýlok vo vývoji bábätka a ich riešenie

* zásady starostlivosti a komunikácie s bábätkom

 

Kurz je rozdelený na dve časti trvajúce 3 hodiny.

 

 Dátum konania: 05.11.2019 - 07.12.2019

Počet lekcií: 6 / Dĺžka 1 lekcie: 45 min.


Level:

začiatočník

Veková skupina:

deti 0-6r

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 2 Max: 10


Popis a špecifikácia:

Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, prevenciu a liečbu plochých nôh a chybného držania tela. Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy. Deti si precvičia nôžky na nerovnom teréne a na rôznych rehabilitačných pomôckach. Všetky cviky dieťa robí nohami. Rukami si môže pomôct, ale následne ho necháme znova pracovať len nohami.

Cvičenie sa tak stáva zábavné, ale hlavne terapeutické. Staršie deti môžu cvičiť aj bez prítomnosti rodiča. Na krúžok si treba priniesť pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Počet detí na krúžku 6 - 10. Lekcia pozostáva z troch častí: rozcvička (dýchacia gymnastika), cielená pohybová aktivita (zameraná na posilnenie a formovanie svalov klenby nohy a chrbtového svalstva, na kurze sa využívajú špeciálne balančné pomôcky, overbaly, fitlopty...), relaxácia (naťahovacie cvičenia, masáž chodidiel reflexbalom).
Ako vyzerá hodina Cvičenia na prevenciu plochých nôh? Nahladnite do albumu!
 

50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov za 2 €, ktorá platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.

 

Cvičenia sa môžu zúčastniť len tie deti, ktoré majú cvičenie uhradené. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku za cvičenie.
Neprítomnosť ohlasujte mailom vopred, najneskôr do 12 hod pred samotným začiatkom, kedy sa koná cvičenie. Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko rodič berie na vedomie, že častou neprítomnosťou svojho dieťatka na cvičení blokuje miesto inému dieťatku, ktoré sa do krúžku nedostalo. Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím priamo lektorku alebo napíšte na mcbudatko@gmail.com.


Lekcie podľa lektorov

 

Centrum vedené dobrovoľníčkami s programom a aktivitami pre mladé rodiny

Edita Olearova Cacana

Vzdelávanie / Zdravie