Vzdelávanie / iné vzdelávanie

Čomu sa venujeme

Materské centrum Budatko v Petržalke ponúka: Pohybové krúžky - Jazykové krúžky - Montessori krúžky pre deti -

Krúzky pre dospelých - Tvorivé dielne - Podporné skupiny - Prednášky - Akcie - Montesorri kútik

 

Môžete sa prihlásiť na krúžky, kurzy a aktivity pre deti aj dospelých, prednášky, tvorivé dielne, cvičenia, divadielka, burzy a iné aktivity, tancovanie, fitlopty, nemčinu a angličtinu, folklóriček, tanec s anglicky hovoriacou lektorkou (Musicplay), stretávanie mamičiek s najmenšími bábätkami (Baby play), montessori ateliéri s Nadiou z Montessori kids by Nadia, joga pre tehuľky a baby joga pre čerstvé mamičky. Súčasťou centra je herňa v rámci ktorej máte k dispozícii aj trampolínu a guľôčkový bazén.

 

V Budatku je cieľom tráviť svoj čas zmysluplne, a rozširovať tak svoje znalosti a schopnosti. Pre deti pripravujeme hry a kurzy, dospelí sa tu môžu zoznámiť, poradiť a oddýchnuť si. 

O nás

Materské centrum Budatko tvorí partia petržalských nadšencov-dobrovoľníkov, ktorí popri starostlivosti o vlastné rodiny pripravujú program pre mladé rodiny, tehuľky aj snažilky.

 

Materské centrum je založené dobrovoľníkmi, ktorí ho vedú bez nároku na mzdu, vo svojom voľnom čase a z dobrej vôle :). Uľahčime im to tým, že budeme dodržiavať týchto pár základných pravidiel. Budatko funguje vďaka dotáciám, grantom, vďaka 2 % od sympatizantov a členov, ale hlavne z príspevkov vyberaných v herni či na akciách. Snažíme sa príspevky i ceny krúžkov držať na čo najnižšej úrovni, nakoľko sme tiež mamičky na rodičovskej dovolenke a vieme, že rodinný rozpočet je v tomto období obmedzený. Tu nájdete zoznam všetkých dobrovoľných príspevkov, s ktorými sa v Budatku stretnete.

 

Sme tu pre všetky (aj budúce) mamičky, oteckov a starých rodičov s malými deťmi,

* ktorí chcú zmysluplne tráviť svoj voľný čas v príjemných priestoroch

* ktorí majú záujem navštevovať rôzne krúžky, akcie a prednášky a rozširovať tak svoje znalosti a schopnosti

* ktorí chcú počas materskej a rodičovskej "dovolenky“ ostať aktívni

* ktorí potrebujú poradiť a vyrozprávať sa zo svojich problémov

* ktorí si chcú oddýchnuť v príjemnej atmosfére, povymieňať si skúsenosti a poklebetiť :-)

* ktorí sa jednoducho len chcú pozrieť ako to vyzerá v takom materskom centre

 

Poslaním materských centier je pomôcť dieťaťu tým, že pomáhajú jeho rodičom. Naše deti budú tak šťastné ako štastní budú ich rodičia... Je to v prvom rade prostredie a modely správania blízkych ľudí, ktoré výrazne vplývajú na osobnosť dieťaťa, jeho psychické a fyzické zdravie. Materské centrá vytvárajú motivačné prostredie

* pre vzájomné pomáhanie a učenie sa, sú podnetom pre aktívne riešenie vlastných problémov

* pre stretávanie a zbližovanie sa ľudí rôzneho zázemia, vzdelania, vyznania, s rôznymi skúsenosťami, čím motivujú ľudí k znášanlivosti

* pre osvetu, vzdelávanie a poradenstvo

* pre osobnostný rast, čím otvárajú nové príležitosti a druhé šance

* pre formovanie a posilňovanie občianskeho princípu

* pre bezpečnú a tvorivú zábavu detí, spoznávanie okolitého sveta a pre budovanie prvých vzťahov

Motto

Láskavý a podporujúci priestor pre mladé rodiny.

Obtiažnosť výučby:

  začiatočník  

Veková skupina:

  deti 0-6r  

Spoločnosť založená:   2007

Vhodné pre:   len ženy

Certifikáty, osvedčenia, diplomy

  Certifikát BDC - s dobrovoľníkmi to vieme

Otváracie hodiny

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
09:30 - 11:30 09:30 - 11:30 09:30 - 11:30 09:30 - 11:30 09:30 - 11:30 - -
16:00 - 18:00 16:00 - 18:00 16:00 - 18:00 16:00 - 18:00 - - -

Akcie organizované v MC Budatko

Burzy a predajné výstavy

Pravidelne organizujeme burzu detského a tehotenského oblečenia, športových potrieb a hračiek, Montessori predajnú výstavu, Barefoot a nosičskú burzu, Hand made burzu. Súčasťou búrz sú aj charitatívne zbierky.
 

Deň otvorených dverí v MC Budatko

Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Každý rok v októbri Vám prinesieme ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi. Takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
 

Narodeniny MC Budatko

V máji má Budatko narodeniny a tak vždy pripraví veľkú oslavu pre deti z celej Petržalky - zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít.

Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko

Kto je dobrovoľník?
Dobrovoľník je osoba, ktorá dobrovoľne, bez nároku na finančnú či nefinančnú odmenu vykonáva činnosť v prospech Budatka. Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez počítač, či na inú aktivitu vyhovujúcu obom stranám. Nemusia to byť priamo mamičky na materskej, môžu to byť aj mladí ľudia, študenti, seniori. Každý, kto chce pôsobiť ako dobrovoľník v Budatku, samozrejme najskôr absolvuje zaškolenie a úplné zoznámenie sa s priestormi a pravidlami. Ročne odpracujú dobrovoľníčky v Budatku viac ako 3000 dobrovoľníckych hodín.

 

Kto je člen?
Práva a povinnosti členov špecifikujú stanovy a interné smernice. Dlhodobý dobrovoľník môže byť po splnení podmienok pozvaný do členstva. Člen má právo aktívnej účasti na činnosti združenia vo všetkých oblastiach. Podieľa sa na všetkých výhodách spojených s členstvom. Priamo vplýva na smerovanie a vývoj materského centra svojimi návrhmi, pripomienkami, námietkami a volebným právom. Členstvo je vždy platné jeden rok s možnosťou predĺženia.

 

Vstup do dobrovoľníckej a členskej zóny. V prípade záujmu vám radi zodpovieme všetky otázky.

Prehľad aktivít

Krúžky pre deti:

Zdokonaľuj sa bábätko - Babyjoga - Cvičenie na fitloptách pre bábätká - Musicplay for babies - Cvičenie na fitloptách - Tancuj, spievaj, dupitkaj - Folklóriček - Cvičenie na nožičky a chrbátik - Montessori ateliér - Musicplay for toddlers - MOY TOY - Folklóriček pre škôlkárov - Cvičenie na ploché nohy

Kompletný popis krúžkov pre deti nájdete - TU

 

Aktivity pre deti:

Montessori kútik - Tvorivé čítanie - Tvorivé dielne

Kompletný popis aktivít nájdete - TU

 

Pravidelné krúžky pre dospelých:

Láskavá náruč - Gravidjoga pre tehuľky - Babyjoga - Zdokonaľuj sa bábätko - Mami koučing - Coffee, Tea & Chat (in English) - Kaffe und Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch)

Kompletný popis krúžkov pre dospelých nájdete - TU

 

Aktivity pre dospelých:

Stretnutia s certifikovanou dulou - Babyplay - Podporná skupina dojčiacich matiek - Podporná skupina nosiacich matiek -  Stretnutia s detskou pediatričkou - Stretnutia s detskou psychologičkou - Hačkostretko

Kompletný popis aktivít nájdete - TU

Kurzy / nábory / cvičenia / školenia / workshop

Dátum konania: 07.11.2019 - 14.11.2019

Dĺžka 1 lekcie: 360 min.


Level:

začiatočník

Veková skupina:

deti 0-6r

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 6


Popis a špecifikácia:

Kurz správnej manipulácie s bábätkom

 

Obsah kurzu : 

* správna manipulácia a nosenie bábätka do jedného roka v zmysle jeho psychomotorického vývoja - vplyv nesprávnej maniulácie na vývoj bábätka

* nácvik manipulácie a polôh pri nosení bábätka - zdvíhanie, pokladanie bábätka, správne úchopy medzi rodičmi, polohy na odpočinok a na aktívny pohyb

* stimulácia psychomotorického vývoja bábätka do jedného roka

* odhalenie odchýlok vo vývoji bábätka a ich riešenie

* zásady starostlivosti a komunikácie s bábätkom

 

Kurz je rozdelený na dve časti trvajúce 3 hodiny.

 

 Dátum konania: 05.11.2019 - 07.12.2019

Počet lekcií: 6 / Dĺžka 1 lekcie: 45 min.


Level:

začiatočník

Veková skupina:

deti 0-6r

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 2 Max: 10


Popis a špecifikácia:

Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, prevenciu a liečbu plochých nôh a chybného držania tela. Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy. Deti si precvičia nôžky na nerovnom teréne a na rôznych rehabilitačných pomôckach. Všetky cviky dieťa robí nohami. Rukami si môže pomôct, ale následne ho necháme znova pracovať len nohami.

Cvičenie sa tak stáva zábavné, ale hlavne terapeutické. Staršie deti môžu cvičiť aj bez prítomnosti rodiča. Na krúžok si treba priniesť pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Počet detí na krúžku 6 - 10. Lekcia pozostáva z troch častí: rozcvička (dýchacia gymnastika), cielená pohybová aktivita (zameraná na posilnenie a formovanie svalov klenby nohy a chrbtového svalstva, na kurze sa využívajú špeciálne balančné pomôcky, overbaly, fitlopty...), relaxácia (naťahovacie cvičenia, masáž chodidiel reflexbalom).
Ako vyzerá hodina Cvičenia na prevenciu plochých nôh? Nahladnite do albumu!
 

50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov za 2 €, ktorá platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.

 

Cvičenia sa môžu zúčastniť len tie deti, ktoré majú cvičenie uhradené. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku za cvičenie.
Neprítomnosť ohlasujte mailom vopred, najneskôr do 12 hod pred samotným začiatkom, kedy sa koná cvičenie. Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko rodič berie na vedomie, že častou neprítomnosťou svojho dieťatka na cvičení blokuje miesto inému dieťatku, ktoré sa do krúžku nedostalo. Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím priamo lektorku alebo napíšte na mcbudatko@gmail.com.


Komentáre

Naši lektori

ID: 000594